Osobisty blog Adama Wieczorka - jednego z twórców RPG Bakemono.
piątek, 23 lutego 2007
Przestępcy kryli się pod szyldem ekologów

Dziennik Patriotyczny - 20 marca 2007 r.

Nasza dzielna policja rozbiła wczoraj groźną organizację przestępczą o charakterze zbrojnym. Ukrywająca się pod szyldem magazynu ekologicznego "Aura" szajka przestępcza odpowiadała między innymi za wymuszenia prenumeraty, nielegalne przetwarzanie danych osobowych, dystrybucję materiałów zakazanych i organizację nielegalnych manifestacji. Na liście zarzutów pojawiło się też stręczycielstwo, morderstwa, sprzedaż substancji zakazanych i nielegalny handel organami.

Dzięki sprawnej operacji oddziałów antyterrorystycznych udało się uniknąć rozlewu krwi podczas zatrzymania grupy w lokalu przy ulicy Sławkowskiej 17, w budynku szacownej instytucji Polskiej Akademii Umiejętności. Podczas operacji zatrzymano Edwarda G. (lat 80), pseudonim "Naczelny", który był mózgiem całej siatki. Zatrzymano również Józefa K. pseudonim "Korektor", Adama W. "Webmaster", Elżbietę K. "Sekretarz" i Monikę T. "Księgowa". Szajka została całkowicie zaskoczona i poddała się praktycznie bez walki. Zabezpieczono komputery i duże ilości nielegalnych ulotek i prasy podziemnej. Oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grożą im kary od 15 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

09:53, bakemono , U mnie
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 lutego 2007
Xbox ponad wszystko

Wygląda na to, że Xbox zaczyna dominować nad innymi aspektami mojego żywota. Cały weekend spędziłem we Wrocławiu na Strategiconie, gdzie prezentowałem konsolę. Było bardzo dobrze, lepiej niż na Krakonie. O popularności sali z konsolą niech świadczy fakt, że w sobotę prezentacja przeciągnęła się o 4 godziny! W sumie zabawa trwała przez bite 8 godzin, naprawdę się działo.

Furorę robiły smycze i lizaki. Niektórzy twierdzili, że dzięki tym ostatnim przeżyli jakoś konwent - w sensie doładowania proteinowego. Udało mi się też udowodnić, że da się grać w strategie na konsoli - a to tylko za pomocą demka Battle for Middleearth II. Już się nie mogę doczekać na C&C 3.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to kolejne prezentacje odbędą się na nadchodzących konwentach. Pełną listę opublikuję, gdy będę już znał szczegóły. Xbox rządzi!

Przy okazji konwentu spotkałem masę starych znajomych i nawet udało nam się znaleźć parę chwil na pogaduchy. Jak stare dziadki marudziliśmy, że kiedyś było lepiej.

14:38, bakemono , U mnie
Link Komentarze (1) »
piątek, 02 lutego 2007
Szaleństwo

Ostatnie 7 dni, było w moim żywocie cokolwiek wykraczające poza utarte normy. W zeszły piątek i sobotę pokazywałem na Krakonie 2007 konsolę Xbox 360. Niestety mała ilość uczestników zaowocowała tym, że w ciągu dwóch dni prezentację odwiedziło tylko jakieś 100 osób. W efekcie Microsoft nie był specjalnie usatysfakcjonowany i krakowskie kony mogą zapomnieć o ewentualnym sponsoringu w najbliższej przyszłości. Natomiast same prezentacje będą się dalej odbywać, ale tylko na największych konwentach - perspektywy widzę we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie i Lublinie. Szczegóły i zdjęcia z prezentacji są na moim blogu Xboxowym - link w kolumnie po lewej.

Po prezentacji wróciłem do pisania newsów, a w środę wybrałem się do Warszawy na testy Crackdowna do Microsoftu. Przy okazji robiłem jeden krótki wywiad dla Gametv.pl. Było fajnie, bo akurat tego dnia przyszły pierwsze wersje retail gry - mówiąc inaczej byłem pierwszym człowiekiem w Polsce, który grał w pełną i skończoną wersję Crackdown. Ale i tak najbardziej rozwaliła mnie wielka lodówka pełna Heinekena stojąca w pomieszczeniu. Oczywiście do pełnej dyspozycji. Szkoda, że nie mogłem się napić - w pracy nie pijam.

Poza testowaniem prowadziłem też strategiczne rozmowy z przedstawicielem firmy, ale szczegółów chwilowo nie ujawniam. Dementuję pogłoski, jakobym miał zastąpić Billa.

Pomijając to wszystko męczyłem oczywiście gry na konsolę, pisałem teksty i newsy. Ogólnie powoli zapominam, jak się nazwyam, bo pracy jest sporo. Z drugiej strony wolę mieć co robić niż nie robić nic. A możliwe, że będę się musiał jeszcze kopyrtnąć do Warszawy w niedzielę. Za diabła mi się nie chce.

10:29, bakemono , U mnie
Link Komentarze (1) »