Osobisty blog Adama Wieczorka - jednego z twórców RPG Bakemono.
sobota, 12 lipca 2008
LEGO Y-Wing

Zaczynam realizować moje wielkie marzenie. Powróciłem do klocków LEGO. Udało mi się wyrwać moje modele ze szponów rodziny i po długotrwałych walkach skompletować brakujące części. Teraz, gdy ten etap mam już za sobą, zabrałem się za wyszukiwanie kolejnych modeli do zakupu i zbudowania.

Przy okazji apeluję do wszystkich czytelników - jeśli macie na zbyciu klocki LEGO to dajcie znać!

Dziś zakupiłem, wyjątkowo okazyjnie, po przecenie w markecie, model Y-Winga z serii Star Wars. Model jest obłędny. Składa się z 454 klocków, a jego budowa zajęła mi jakieś 2 godziny. Sprawia masę satysfakcji i jest do tego imponująco duży i wiernie odwzorowany. Dla porównania postawiłem przy nim mój ukochany (i jeden z pierwszych) model LL 918 (rocznik 1978). Różnicę wielkości widać na zdjęciach. Mam nadzieję, że to początek wyjątkowej kolekcji. Na razie zbieram fundusze na dalsze zakupy - w kolejce czekają myśliwce TIE oraz X-Wing i B-Wing.

20:19, bakemono , LEGO
Link Komentarze (3) »
wtorek, 22 kwietnia 2008
Po Targach

Skończyły się Targi Level_01. Jakimś cudem to przeżyłem, choć pracy miałem co nie miara. W zasadzie były momenty, że dobrze by było być w 4 miejscach na raz. Najważniejsze, że ludzie, którzy przyszli na Targi, świetnie się bawili i spędzili czas, nie nudząc się.

W sumie Targi odwiedziło 2500 osób, co jest wynikiem niezłym, choć dalekim od oczekiwań. W przyszłym roku poprawimy pewne elementy, które teraz nie do końca zagrały, i przede wszystkim postaramy się, żeby rodzimi producenci gier zdołali "znaleźć parę złotych w budżecie", aby móc się na nich pojawić.

12:08, bakemono , U mnie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 marca 2008
Gary Gygax

Odszedł Gary Gygax. Gdyby nie on, nie byłoby RPG. Gdyby nie było RPG nie byłbym tym kim jestem teraz. Cześć jego pamięci...

09:29, bakemono , RPG
Link Komentarze (1) »
środa, 13 lutego 2008
LEVEL_01 - Targi Gier

W dniach 18 - 20 kwietnia br. w Centrum Targowym w Krakowie odbędzie się impreza pod nazwą "LEVEL_01 Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji". Skierowana do szerokiego grona impreza ma uzupełnić lukę w mapie targów gier w Polsce.

Do tej pory mieszkańcy południa musieli kierować się do odległego Poznania, gdzie odbywa się PGA. Teraz południe dostaje swoją imprezę. Postarajmy się, aby była jak najlepsza. Nie przegapmy tej szansy, jaką nam daje.

16:46, bakemono , Konsole
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 lutego 2008
Drapak

Na nowe mieszkanie obiecaliśmy kotom drapak. A, że obietnice trzeba spełniać, to drapaczek się pojawił. Od podłogi do sufitu, z liną, domkiem, dwoma półkami i hamaczkiem. Była też rura, ale wyraźnie kotom nie przypadła do gustu i powędrowała do kąta.

Początkowo zachęcaliśmy zwierzory do zwiedzania drapaka walerianą, ale teraz radzą już sobie i bez tego. Muszą jeszcze opracować lepsze metody zeskakiwania z hamaka, bo jak dotąd skaczą na oparcie fotela Kasi, co już raz skończyło się wywrotką. Potwory wyglądają na zadowolone - zwłaszcza, że można się bawić w kociego ninja, jak na jednym ze zdjęć poniżej.

14:52, bakemono , Koty
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 32