Osobisty blog Adama Wieczorka - jednego z twórców RPG Bakemono.
czwartek, 22 stycznia 2009
Trzeci numer Engarde

Trzeci numer miesięcznika Engarde, poświęconego rozrywce elektronicznej, trafił do sprzedaży w sieciach salonów EMPiK oraz sieci Kolporter, InMedio, Relay i Ruch.

Przygotowaliśmy 88 stron wypełnionego treścią pisma. Utrzymując wysoką jakość i znaczną ilość artykułów publicystycznych, jesteśmy pierwszym miesięcznikiem na rynku dostosowanym do potrzeb dojrzałego czytelnika. Tematem numeru jest Wiedźmin w wersji na konsole. Przedstawiamy długi wywiad z szefem projektu — Adamem Badowskim.


Na miłośników Prince of Persia czeka konkurs ze wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez polski oddział firmy Ubisoft.

Wybraliśmy się też na testy zręcznościowego symulatora lotniczego Tom Clancy’s H.A.W.X.

Rozwijamy kącik retro, w którym swą wiedzą dzielą się redaktorzy serwisu Retroage.net, a redaktor naczelny zagłębia się w otchłani czasu, sięgając do poczciwego ZX Spectrum. Podróżujemy dalej przez świat fenomenalnej serii Halo oraz badamy historię futurystycznych wyścigów WipEout. Nasi redaktorzy przyglądają się też najlepszym grom 2008 roku.


Nie zapomnieliśmy o recenzjach. W numerze drugim jest ich ponad dwadzieścia, a wśród nich: Rock Band 2, Rise of the Argonauts, SingStar ABBA, Sonic Unleashed i You’re in the Movies.


Odwiedziliśmy krakowskiego dewelopera — Tate Interactive. Przyjrzeliśmy się też pracom nad Krakowskim Centrum Gier.

Szczególnie polecamy artykuł o zastosowaniu konsol w medycynie i szkolnictwie, autorstwa Przemysława Kramarczyka.

Zwyczajową wisienkę na torcie stanowi znany i lubiany komiks Bears of War oraz felietony Doroty Barańskiej, Michała Śledzińskiego, Artura „Shivy” Włodarczyka i Łukasza Orbitowskiego.

A to jeszcze nie wszystko, co znajdziecie w najnowszym numerze naszego miesięcznika. Engarde to 88 stron ambitnej lektury dla każdego miłośnika rozrywki elektronicznej.

Wszystkich chętnych do zapoznania się z pełnym spisem treści zapraszamy na naszą stronę internetową www.engarde.pl i nasze forum, gdzie czekamy na wszelkie komentarze.

16:25, bakemono , Konsole
Link Komentarze (1) »
wtorek, 09 grudnia 2008
Engarde #2 nadchodzi

Po masakrze na PGA zmieniliśmy wiele. Drugi numer Engarde to całkowicie nowa jakość składu, ale niezmienna jakość tekstów. Poniżej prezentuję okładkę, a osoby zainteresowane szczegółami odsyłam na stronę www.engarde.pl

środa, 13 lutego 2008
LEVEL_01 - Targi Gier

W dniach 18 - 20 kwietnia br. w Centrum Targowym w Krakowie odbędzie się impreza pod nazwą "LEVEL_01 Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji". Skierowana do szerokiego grona impreza ma uzupełnić lukę w mapie targów gier w Polsce.

Do tej pory mieszkańcy południa musieli kierować się do odległego Poznania, gdzie odbywa się PGA. Teraz południe dostaje swoją imprezę. Postarajmy się, aby była jak najlepsza. Nie przegapmy tej szansy, jaką nam daje.

16:46, bakemono , Konsole
Link Komentarze (2) »
piątek, 30 listopada 2007
Mass Effect i Live?

Udało się! "Zaledwie" 5 dni od daty oficjalnej europejskiej i 2 dni od oficjalnej polskiej premiery, udało mi się kupić Mass Effect. Nie nacieszyłem się nim jeszcze za bardzo - dopiero 7 godzin grania. Ten weekend to wyjazd w dalekie regiony kraju, bo aż pod Szczecin. Konsola zostaje w domu i do Mass Effect powrócę, w najlepszym razie, dopiero w niedzielę późnym wieczorem.

Mogę napisać tyle, że gra jest piękna, wielka i jest to rasowy RPG. Co prawda spolszczenie wyłączyłem po 10 minutach grania, ale przypuszczam, że dla wielu będzie to również atutem tej gry. Żeby Microsoft Polska nie przypisywał sobie zasług za spolszczenie informuję, że odpowiada za nie międzynarodowe centrum Microsoftu w Irlandii, gdzie nad polską wersją gry pracowały bodaj 4 osoby.

Tymczasem sieć huczy od plotek o nadejściu Xbox Live Video dla Europy i Kanady. Na nowych zdrapkach widać informacje, że XLVM będzie dopstępne w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Pojawiają się też głosy, że wraz z nowym update do konsoli (już 4 grudnia) pojawi się też polski Live. Nasz oddział Microsoftu oczywiście milczy, bo pewnie znowu nic nie wie - jak w przypadku spolszczenia pulpitu.

Wiele znaków wskazuje, że może się pojawić polski Live. Po pierwsze premiera Gears of War w wersji PC została przesunięta właśnie na 4 grudnia, a gra ma się integrować z Live PC. Po drugie wczoraj w EMPiKu w Galerii Kazimierz widziałem oficjalnie dostępne zdrapki z abonamentami Live 3 miesięcznymi i rocznymi! Do tej pory nigdy nie było ich w oficjalnej sprzedaży. Nalepka dystrybutora sugeruje, że jest to ten sam, który odpowiada za rozprowadzanie Microsoft Office, więc sygnał jest wyraźny. Jeżeli jeszcze pojawią się zdrapki z punktami to będzie już szczyt szczęścia.

Pamiętam, jak jeden z pracowników Microsoft Polska (wyrzucony zresztą z pracy za zbyt otwarty umysł), mówił mi, że zdrapki nie zostaną wprowadzone do sklepów oficjalnie do czasu, gdy pojawi się Polski Live.

Była by to świetna wiadomość. Jeszcze lepszą byłaby możliwość zmiany kraju bez straty nabitych punktów osiągnięć. Niby nic one nie dają w sensie wymiernym, ale zawsze to szkoda, gdy nabiło sie ich ponad 12 tysięcy.

Czekamy zatem do 4 grudnia - wtedy się przekonamy. A tymczasem przede mną długa droga, a po powrocie Mass Effect, Orange Box, Guitar Hero III (będę grał z Kasią) i Assassin's Creed. Tronic obiecał pożyczyć Call of Duty 4 i Two Worlds. Szkoda tylko, że nie będę miał kiedy grać, bo trzeba kupić i ustawić nowe meble w mieszkaniu. A potem będa święta - PIERWSZE ŚWIĘTA, które organizujemy w naszym domku razem!

poniedziałek, 26 listopada 2007
Dalej nie ma...

Dzisiaj zajrzałem kontrolnie do EMPiKu i Satruna. I wiecie co? Dalej nie ma Mass Effect. Czyli nawet przełożona premiera okazała się terminem nie do osiągnięcia, w drugim co do wielkości mieście w Polsce. Pikanterii wszystkiemu dodaje fakt, że w EMPiKu można znaleźć gazetkę (Tom Kultury), w której są umieszczone gry na Xboxa 360. Jak byk widnieje tam Mass Effect i Assassin's Creed. Jak łatwo zgadnąć, żadnej z tych gier nie ma w żadnym sklepie w Galerii Krakowskiej. A sprawdzałem stan dwa razy - w tym raz o 21:30.

Gratulujemy dystrybucji!

 
1 , 2 , 3 , 4