Osobisty blog Adama Wieczorka - jednego z twórców RPG Bakemono.
niedziela, 05 lipca 2009
RPGowcy

Z dniem dzisiejszym wszelkie tematy związane z RPG przenoszę na blog http://rpgowcy.pl

Tam też pojawią się w końcu materiały "o" i "do" Bakemono. Zapraszam smacznie :) 

20:54, bakemono , RPG
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 września 2008
Nowy zbiór głupich tekstów z sesji

Dzisiaj krótko, ale treściwie. Zbiór bzdur wygłaszanych przez nas podczas poniedziałkowej sesji w Zew Cthulhu.

Yubi trzymając w ręku różową maczugę mistrza gry i głaszcząc Fiera: Będę geniuszem zbrodni!

Yubi do Doroty tworzącej postać: Chcesz być zwinna jak łania?

Dorota: Wolvie, zabierz nam karty, żebyśmy poczuli się niepewnie.

Yubi: Nie poluję na listy, poluję na antyki.

Yubi: Ja mogę rzucić na niemiecki, to prawie jak okultyzm.

Ja, jako NPC o zwierzętach w jaskini: Pełza nie pełza, mnie to bez różnicy.

Mazar??: U nas w szpitalu sika się do kaczek, a u nich do wielbłądów.

22:48, bakemono , RPG
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 lipca 2008
Czy Bakemono powróci?

Temat powraca. Ludzie pytają czy w końcu uda im się zobaczyć Bakemono w wersji papierowej na półce. Zwłaszcza, że ostatnio wydaje się pojawiać iskierka nadziei na powrót RPG.

Moim osobistym zdaniem RPG w swej tradycyjnej formie umiera, a wszystko co obserwujemy to agonalne podrygi. Nie wygra z WoW i innym badziewiem spod szyldu MMORPG. Jest to jednak temat na osobną dyskusję.

Wiemy na pewno, że na Bakemono nie zarobimy. Nie ma fizycznych szans, aby w tym czy innym kraju na takim produkcie zarobić. Jednak nie oznacza to, że wywaliliśmy lata pracy na śmietnik. Materiały są. Choć w świetle zmian polityczno-społecznych musimy je nieco zmodyfikować. Brakuje nam tak naprawdę tylko grafik. Licze na to, że Łukasz w najbliższym czasie dogada się z graficzką w kwestii wydobycia ukończonych i dokończenia rozgrzebanych.

Czy wydamy grę w formie wydrukowanej zależeć będzie tylko i wyłącznie od kosztów druku. Jeżeli okażą się za wysokie to będziemy ją sprzedawać w postaci PDFa. Oczywiście znając życie na jeden zakupiony egzemplarz przypadnie 1000 pirackich, ale przyzwyczailiśmy się do tego w naszym pięknym kraju. Jeżeli zwrócą nam się koszta poniesione na grafiki to będzie cudnie.

Z drugiej strony szkoda, żeby ten materiał gnił na dyskach naszych komputerów będąc narażonym na bezpowrotny rozkład na zera i jedynki. Jarek i Łukasz mają swoje projekty książkowe, ja skupiłem się na pracy dziennikarskiej. Nie mamy fizycznie czasu, by walczyć z Bakemono, zwłaszcza w kontekście ekonomicznym.

Tak czy inaczej Bakemono trafi do ludzi, a wraz z nim wisząca nad nami od rozpoczęcia prac klątwa. Chcecie to macie, co wam będziemy żałować.

11:50, bakemono , RPG
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 21 lipca 2008
Poza Górami Szaleństwa - wielki powrót

Nie sądziłem, że tego dożyję. Wzruszenie odbiera mi wręcz mowę. W najbliższą sobotę powracamy do Gór Szaleństwa! Moja przedwieczna i bluźniercza drużyna zebrała się ponownie, w prawie całym składzie. Po raz kolejny zagłębią się w śnieżne otchłanie najwyższych gór świata. Przyjdzie im odkryć wielkie tajemnice i zmierzyć się z szaleństwem i koszmarem spoza czasu.

Prawie trzy lata przerwy w graniu. Ledwo połowa z liczacej 400 stron kampanii zaliczona. Czas uderzyć znowu. Antarktyda czeka i szczerzy zęby ośnieżonych szczytów.

Wpis ilustruję obrazem Mikołaja Rericha. To jego prace były inspiracją dla Lovecrafta, gdy pisał "W Górach Szaleństwa". Nie mogę się już doczekać soboty!

13:40, bakemono , RPG
Link Komentarze (1) »
czwartek, 06 marca 2008
Gary Gygax

Odszedł Gary Gygax. Gdyby nie on, nie byłoby RPG. Gdyby nie było RPG nie byłbym tym kim jestem teraz. Cześć jego pamięci...

09:29, bakemono , RPG
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4